Najnowsze wpisy, strona 2


lis 12 2014 Piercing – jak dbać o ranę po przekłuciu...
Komentarze: 0

Masz założony nowy piercing? Aby nie mieć problemów z świeżo zrobionym piercingiem, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji rany.

Zabiegu, jakim jest założenie w ciele kolczyka, nie można lekceważyć. Podczas wykonania piercingu powstaje rana, do której łatwo może się wedrzeć infekcja. Podczas gdy rana po skaleczeniu zamyka się według pewnego, naturalnego schematu samoleczenia, to w przypadku założenia kolczyka nie jest to już tak proste. Włożona do rany ozdoba uniemożliwia przecież zamknięcie się rany. Dlatego po założeniu nowego piercingu niezwykle ważne jest regularne i staranne oczyszczanie rany. Przeczytaj poniżej, na co trzeba zwrócić uwagę podczas oczyszczania rany i świeżo założonego kolczyka.

Pielęgnacja piercingu: Mycie rąk
Zanim dotknie się ranę lub kolczyk, trzeba koniecznie umyć ręce. Kontakt z nieumytymi rękoma stanowi jedno z największych zagrożeń infekcji po założeniu kolczyka. Jeśli chce się mieć pewność, że nie dojdzie do infekcji, należy każdorazowo umyć ręce (odpowiednie środki można nabyć w aptece).

Pielęgnacja piercingu: Ostrożne osuszanie
Ranę po przekłuciu powinno się wycierać jedynie jednorazowym ręcznikiem, ponieważ zastosowanie ręcznika z tkaniny, którego używa się wielokrotnie, może zwiększyć ryzyko infekcji. Ranę należy osuszać, delikatnie przykładając do niej ręcznik.

Pielęgnacja piercingu: Zabieg z osoloną wodą
W celu przyspieszenia gojenia rany, zaleca się zabieg z zastosowaniem słonej wody. Dzięki temu powstający wokół rany strup nie będzie tak twardy, co przyspieszy gojenie rany. Zabieg ze słoną wodą powinno się wykonywać raz dziennie. Do jego przeprowadzenia potrzebna będzie sól morska (do nabycia w aptece lub drogerii), którą trzeba rozpuścić we wrzącej wodzie. Proponujemy, by rozpuścić 10 gram soli na litr wody. Następnie pozostawia się roztwór do przestygnięcia. Zabieg jest najprzyjemniejszy, gdy wykonujemy go letnim roztworem. Zależnie od miejsca, na którym jest założony kolczyk, można polać delikatnie piercing wodą z solą, posmarować miejsce umoczonym w wodzie z solą wacikiem lub patyczkiem higienicznym albo wylać kubek wody na ranę. Należy pozostawić wodę z solą na kilka minut na ranie, by zmiękła (im dłużej, tym lepiej). Następnie trzeba ją przepłukać czystą wodą i osuszyć. Podczas zabiegu lub tuż po nim może się zdarzyć, że powstały na ranie strup będzie można z łatwością usunąć lub odpadnie on sam. Jeśli chcesz go samodzielnie usunąć, zrób to za pomocą patyczka higienicznego a nie palcami. Uwaga! Nigdy nie wolno na siłę odrywać strupa.

Pielęgnacja piercingu: Dezynfekcja piercingu
Ranę należy oczyszczać dwa razy dziennie. W aptece jest dostępny sprawdzony środek do dezynfekcji tego typu ran o nazwie Octenisept. Należy nanieść preparat za pomocą świeżego patyczka higienicznego na ranę i pozostawić, by mógł zadziałać.

Pielęgnacja piercingu: Czego należy unikać podczas oczyszczania rany

    Nie używaj do oczyszczania świeżej rany po przekłuciu roztworów zawierających alkohol. Spowodują dodatkowe wysuszenie skóry i podrażnienia.
    Powiedzenie: "Co za dużo to niezdrowo" odnosi się także do pielęgnacji piercingu. Zbyt częste zabiegi na ranie będą zakłócać proces jej gojenia.
    Nie zaleca się stosowania maści – są przeważnie zbyt tłuste i mogą zatykać kanał powstały po przekłuciu.

Pielęgnacja piercingu na ustach i wewnątrz jamy ustnej
Jeżeli założyło się kolczyk na ustach bądź języku, należy przestrzegać specjalnych reguł:

    Po każdym posiłku należy umyć zęby i wypłukać usta wodą.
    Dodatkowo można dwa razy dziennie stosować płyny do płukania ust. Najlepiej by taki preparat nie zawierał alkoholu. Poza tym powinno się rozcieńczyć płyn wodą w proporcji 1:1.

Pielęgnacja piercingu: Okres szczególnej pielęgnacji
To jak długo trzeba będzie dbać o piercing w podany powyżej sposób, zależy w dużej mierze od miejsca przekłucia. W przypadku większości kolczyków zaleca się szczególną pielęgnację przez okres dwóch tygodni. Warto zapytać piercera, jak długo potrzebna jest specjalna pielęgnacja rany w konkretnym przypadku.
Ważne jest jednak również to, że nawet gdy rana się wygoi, to piercing i tak trzeba regularnie oczyszczać i dbać o higienę w rejonie przekłucia.

tatuaze777 : :
paź 24 2014 Czy piercing jest dla mnie?
Komentarze: 0

Marzysz o kolczyku, ale nie wiesz, z czym wiąże się przekłucie? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!
 

Kolczyk w nosie

Jedno z najbardziej popularnych przekłuć, które budzi coraz mniej kontrowersji. Polega na przekłuciu płatka nosa. Najpopularniejszym typem biżuterii noszonej w tym miejscu są tak zwane labrety, czyli pręciki zakończone kuleczką lub kółeczka.

CZY TO BOLI: Zabieg jest dość bolesny. Najwięcej
bólu sprawia samo założenie kolczyka. Po wszystkim bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.
ODWRACALNOŚĆ: Dziurka zarasta szybko i jest mało widoczna. Łatwo ją przykryć korektorem.
Czas gojenia: do dwóch miesięcy

Kolczyk w uchu


Przekłuwaniem uszu zajmuje się prawie każda kosmetyczka. Zabieg wykonywany jest na ogół przy wykorzystaniu specjalnego pistoletu.
CZY TO BOLI: Tak, ale niezbyt mocno.
Można to porównać do uczucia kłucia podczas pobierania krwi.
ODWRACALNOŚĆ: Po zagojeniu dziurki
nie zarastają i są widoczne.
CZAS GOJENIA: 2-4 tygodnie
 

Kolczyk w języku


Posiadacze języka grubego, szerokiego czy długiego powinni darować sobie tę ozdobę. W ich przypadku proces gojenia może się nigdy nie skończyć.

CZY TO BOLI?: Zabieg nie boli! Ale proces gojenia jest uciążliwy. Wtedy może pojawić się ból i opuchlizna. Na początku jedzenie jest utrudnione. Uwaga! Można też seplenić.
ODWRACALNOŚĆ: Dziurka zrasta się błyskawicznie,
ale mogą pozostać uszkodzenia zębów.
CZAS GOJENIA: 2-3 tygodnie

 

Kolczyk w pępku


Jedna z najpopularniejszych ozdób ciała w ostatnim czasie. Modę na świecidełka w pępku zapoczątkowały gwiazdy. Nosiły je między innymi takie sławy, jak Doda, Patricia Kazadi czy Britney Spears.

CZY TO BOLI: Doświadczony specjalista zrobi Ci to bezboleśnie. Nie wolno wykonywać tego pistoletem!
ODWRACALNOŚĆ: Po kolczyku zostaje widoczna blizna.
CZAS GOJENIA: Nawet do 6 miesięcy
 

Kolczyk w sutku


Piercing sutka u chłopaków nie jest aż tak ryzykowny jak u dziewczyn.

CZY TO BOLI: Tak, to zabieg niezwykle bolesny, ponieważ sutki są bardzo wrażliwe. Można jednak poprosić o znieczulenie miejscowe.
ODWRACALNOŚĆ: Dziurka zarasta szybko i bez śladu. Poważniejsze bywają powikłania, np. utrata czucia w sutku czy uszkodzenie kanałów mlecznych.
CZAS GOJENIA: 2-6 miesięcy
 

Tunele (plugi)


Wykonanie tuneli wymaga czasu i dużej dozy cierpliwości. Najpierw trzeba mieć dziurki w uszach. Potem powiększa się je do odpowiedniej wielkości za pomocą specjalnych rozpychaczy.

CZY TO BOLI: Zabieg rozciągania jest bolesny. W jego trakcie ucho może być zaczerwienione.
ODWRACALNOŚĆ: Tunele do 10 mm na ogół się zarastają. Powyżej 10 mm trzeba wykonać zabieg rekonstrukcji, ale ucho i tak będzie zdeformowane.
CZAS GOJENIA: Nawet do roku

 

Kolczyk w wardze


Rodzajów kolczyków w tym miejscu jest wiele: od przekłuć przechodzących przez dolną wargę (labretów) po kuleczkę nad górną wargą (madonnę).

CZY TO BOLI: Zabieg jest dość bolesny. Uciążliwa jest też pielęgnacja miejsca przekłucia. Wymaga odpowiedniej
higieny jamy ustnej również po zagojeniu.
ODWRACALNOŚĆ: Po usunięciu kolczyka powinien pozostać tylko niewielki ślad: mała jasna kropka.
CZAS GOJENIA: 2-4 tygodnie
 

Kolczyk w brwi


Jest równie popularny jak kolczyk w nosie. Najczęściej noszoną w tym miejscu biżuterią są sztanga (barbell) i tak zwane kółka.

CZY TO BOLI: Nie jest to szczególnie bolesne, pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczona osoba. Uwaga! Źle umiejscowiony kolczyk może wywołać paraliż twarzy.
ODWRACALNOŚĆ: Po wyciągnięciu kolczyka i całkowitym wygojeniu się rany zostaje mała blizna
CZAS GOJENIA: do 2 miesięcy
 

Kolczyk w karku


To jeden z rodzajów przekłuć powierzchniowych. Oprócz karku można je robić między piersiami, na uchu, szyi lub twarzy. Do tego typu przekłuć używa się specjalnej biżuterii – surface barów.

CZY TO BOLI: Tak. Po zabiegu może dojść do tzw. migracji, czyli wypchnięcie kolczyka spod skóry.
ODWRACALNOŚĆ: Kolczyk w karku zostawia dość sporą i widoczną bliznę.

lip 07 2014 Gorąco polecamy- wyczerpanie tematu tatuażu...
Komentarze: 0

Zabieg tatuowania to nic innego, jak wprowadzenie barwnika pod skórę za pomocą maszynki elektrycznej zdolnej do wykonania nawet 60 nakłuć na sekundę. Decydując się na tatuaż, warto sprawdzić, czy wybrane studio tatuażu jest zadbane, a sprzęt do tatuowania sterylnie czysty.  O czym należy pamiętać przed podjęciem decyzji o trwałym ozdobieniu swojego ciała?

Czy można być honorowym dawcą krwi, pić alkohol i opalać się po zrobieniu tatuażu? Jakie są możliwości usunięcia i czy da się to zrobić całkowicie? Oto kilka podstawowych informacji na temat tatuażu.
 

tatuaze777 : :
cze 02 2014 Moje rozważania na temat tatuażu.
Komentarze: 0

Ludzie, którzy zdecydowali się na tatuaż, często są pytani o przyczyny, które wpłynęły na decyzję o wykonaniu trwałego rysunku na ciele. Większość osób, odpowiadając na pytania tego typu, najczęściej wskazuje aktualnie obowiązujące trendy w modzie (które, co należy podkreślić, niestety szybko mijają). Inni, chcący wyróżniać się z tłumu, podkreślają przede wszystkim chęć ozdobienia ciała czymś innym niż kolczykami lub biżuterią, na którą nierzadko muszą wydawać niebotyczne kwoty. Zdarzają się również osoby, które poprzez wykonanie na swoim ciele, według nich pięknego ozdobnika, chcą zamanifestować swą przynależność do jakiejś grupy społecznej (wybierają oni wtedy symbol charakterystyczny dla danej subkultury) lub własnych poglądów czy przekonań (stawiają wtedy na podobne symbole lub napisy). Zdarza się również i tak, że ludzie decydują się na wykonanie niewielkiego ozdobnika swojego ciała ze względu na wpływ znajomych lub rówieśników, nierzadko zazdroszcząc im odwagi (wszakże należy pamiętać o tym, że wykonanie tatuażu niesie ze sobą ryzyko bólu i powikłań). Bywa i tak, że osoby zakochane uważają tatuaż za sposób wyrażania miłości (wówczas tatuowane są na ciele imiona ukochanych osób lub serduszka).

Wiele z tych przyczyn bywa jednak bardzo ryzykownych, wszakże moda może przeminąć a człowiek może przestać kochać drugą osobę. Wtedy tatuaże tracą na swojej wartości, przestają się podobać ich właścicielom, którzy chcą się ich pozbyć (coraz częściej wykonując w ich miejscu inny tatuaż). Najbardziej znanym z ludzi z pop kultury, który w miejsce starego tatuażu wykonał nowy jest Radosław Majdan, były bramkarz reprezantacji Polski jak i również mąż naszej najbardziej znanej piosenkarki Dody. Miał on wytatuowaną podobiznę swojej ówczesnej żony, jednak po rozwodzie przerobił ją na Indianina. Więc jak widać wcale nie potrzeba usuwania tatuażu aby skutecznie go zmienić lub odwrócić całkowicie jego znaczenia. Z każdej sytuacji są dwa wyjścia, no czasami nawet więcej.

tatuaze777 : :
maj 27 2014 Robić czy nie robić? ;)
Komentarze: 0

Tatuaże są hitem czy kiczem? Właściwie, o co ja pytam? Hit? Kicz? Czym jest jedno, a czym drugie, dla każdego z nas? Tyle ile ludzi tyle opinii. Dla mojego kolegi, kiczem są moje czerwone trampki, a dla mnie hitem.

Moi znajomi, długo próbowali rozszyfrować mój tatuaż. „XXV, Kamson, o co chodzi? XXV lat nie masz! w XXV wieku coś się stanie -.-? Hmm 25? Rozmiar ciucha hahaha?„. W końcu właściwie trafili, co oznacza magiczne „XXV” na mojej ręce. Jest to dzień, w którym urodził się mój młodszy brat (25.11). Mówiąc młodszy mam na myśli piętnastoletnią różnicę wieku. Co więcej, moja mama urodziła się (20.11). XXV - to 20.11 i 25.11, dwie ważne dla mnie daty.

Tatuaż czasami bywa kiczem – niestety. Nie mówię, tutaj o indywidualnym guście każdego z nam. Jednak, niekiedy gdy widzę kobietę, mężczyznę, z takimi dziwnymi motywami typu delfinek na łopatce, albo tribalem w różnych miejscach - to się naprawdę zastanawiam, co kierowało kogoś do zrobienia takiej dziary?

Niektórzy patrzą na człowieka z tatuażem jak po głębokich przejściach: recydywa – obowiązkowa resocjalizacja. W krajach bardziej rozwiniętych, jest to normalne, że pani, czy pan, który pracuje w banku na kasie jest wytatuowany od pleców po dłonie. Nikomu to nie przeszkadza i nikt nie zwraca na to większej uwagi. Oczywiście i w Polsce zanika pomału stereotyp ma tatuaż – siedział w więzieniu, aczkolwiek w niektórych środowiskach, rodzinach, temat tatuażu, jest tematem tabu.

Mam dwa małe tatuaże i takie najbardziej mi się podobają. Jestem zdania, że  fajnie jest tatuować coś, co odcisnęło w naszym życiu trwały ślad, lub coś co jest dla nas ważne. Oczywiście, możemy twierdzić, że jeżeli jest to coś ważnego, to niepotrzebny napis na ciele, który przypominałby o tym.

Decyzja odnośnie tatuażu powinna być dokładnie przemyślana. Powinniśmy rozważyć za i przeciw.  XXV na mojej lewej ręce, jest tak usytuowany, że w sytuacji, w której nie chciałbym, aby tatuaż rzucał się w oczy zakładam zegarek i tatuaż znika - jednak rzadko taka sytuacja ma miejsce. Można także, zrobić tatuaż permanentny, który po trzech latach płowieje. Z resztą tradycyjny tatuaż w dzisiejszych czasach bardzo łatwo zlikwidować.

tatuaze777 : :