Komentarze: 0
Wiele osob myśli, że przekłucie języka jest bardzo bolesne. Prawda jest taka, że nie można się bardziej mylić! O przekłuciu języka można powiedzieć, że jest one najmniej bolesnym zabiegiem ze wszystkich możliwych przekłuć. Następstwa przekłucia odczujemy dopiero po paru godzinach lub w dniu następnym. Język mocno spuchnie i będzie się utrzymywał w takim stanie od 4 do 7 dni (zdarza się chodź bardz rzadko, że język w ogóle nie puchnie). To, że język spuchnie jest rzeczą całkowicie normalną, dlatego ważnym elementem jest, aby kolczyk założony po przekłuciu by na tyle długi, aby opuchlizna go nie wchłonęła.
ZABIEG: W naszym studio przekłuwamy tylko i wyłącznie za pomocą igieł iniekcyjnych jednorazowych. Natomiast narzędzia służące do piercingu pakowane są w specjalne rękawy zgrzewane z obu stron, a następnie poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie najwyższej klasy. Igły, narzędzia i kolczyki otwierane są zawsze przy kliencie. Do wykonania piercingu używamy tylko kolczyków wykonanych z tytanu G23 zgodnie z EU Nickel Directive z 2001 gdyż jest on biokompatybilny z ciałem, nie powoduje reakcji alergicznych, nie zawiera niklu który jest główną przyczyną uczuleń.
UWAGA – używanie innych materiałów jest NIEDOPUSZCZALNE gdyż grozi: ropiejącymi ranami, naroślą wokół miejsca przebicia, uczuleniem, migracją kolczyka a to wszystko prowadzi do powstania BLIZN.
Aby zapobiec powikłaniom oraz przyśpieszyć proces gojenia wprowadziliśmy do sprzedaży najlepszej jakości produkty lecznicze i preparáty pozwalające utrzymać doskobałą higiene piercingu:
Easypiercing Anti-bacterial Solution buccale (płyn do płukania) – jest to roztwór antybakteryjny do płukania jamy ustnej. Zostal zaprojektowany tak, aby działać szyvko i skutecznie na dużą ilość bakterii. Powinien być stosowany przez dwa tygodnie po każdym posiłku. Płyn ten zawiera specjalną miarke do której należy nalaż 15 ml płynu oraz 5 ml wody, tak przygotowanym roztworem należy płukać jame ustną przez 30 sekund po każdym posiłku (UWAGA nie połykać!!!). Jest to preparat hipoalergiczny, nie zawierającym perfum. Norma NF EN 10401,7 fl oraz 50 ml – 25 zł.
UWAGA: Jeśli zamiast profesjonalnych kosmetyków wybierzesz środki zastępcze robisz to na własne ryzyko!!!
Aby zmniejszyć opuchliznę oraz wspomóc gojenie postępuj według poniższych zaleceń:
Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną chłodną przygotowaną wodą.
Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.
Zmień swoją szczoteczkę do zębów na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.
Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchlizne.
W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć ibuprofen, który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz opuchnięcie języka.
Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.
Czego unikać podczas gojenia:
Jeśli masz partnera / partnerkę podczas gojenia się języka musisz zrezygnować z całowania oraz seksu oralnego.
Nie używaj do płukania jamy ustnej mieszanek ziołowych, które zawierają np. Arnikę, która w kontakcie z raną może powodować dodatkowe opuchnięcie. Pamiętaj używając preparatów o licznym składzie np. Dentosept większe jest prawdopodobieństwo, że któryś ze składników może uczulić lub źle wpłynąć na proces gojenia.
Unikaj żucia gumy, tabaki, wkładania do ust ołówków, długopisów, okularów itp.
Nie dziel się z znajomymi napojami, unikaj spożywania napoi/pożywienia z tych samých naczyń.
Zaprzestań palenia papierosów oraz picia alkoholu. Może wydłużyć to proces gojenia i spowodować większe opuchnięcie.
Nie spożywaj takich leków jak aspiryna.
Powstrzymaj się od jedzenia gorących lub ostrych potraw. To samo dotyczy gorących napojów.
Nie wskazane jest spożywanie przez pierwsze dni gojenia produktów mlecznych zawierających żywe kultury bakterii np. Jogurtów, kefirów itp.
Nie baw się kolczykiem ponieważ utrudnia to gojenie.