Archiwum listopad 2014


lis 18 2014 Co warto wiedzieć o piercingu pępka?
Komentarze: 0

Mają go Britney Spears, i Christina Aguilera i Paris Hilton. I wcale nie chodzi o pełne konto bankowe, lecz o szczególną ozdobę ciała, jaką jest kolczyk w pępku.

Piercing pępka, czyli zakładanie kolczyka w pępku, zyskał na popularności na przestrzeni ostatnich 15 lat. Stało się tak prawdopodobnie za przyczyną sławnych idoli młodzieżowych, posiadających i prezentujących z dumą swój kolczyk w pępku. Do ich grona nie należały jedynie buntowniczki, jak wokalistki Britney Spears czy Christina Aguilera, lecz także uważane za raczej spokojne gwiazdy, jak na przykład aktorki Hayden Panettiere i Keira Knightley. Piercing w pępku nie zdobył jednak popularności wśród mężczyzn. W naszym artykule można znaleźć najważniejsze informacje na temat zakładania kolczyka w pępku.

Skąd się wziął pomysł zakładania kolczyka w pępku?
Większość zwyczajów związanych z zakładaniem kolczyków nie powstało w XX wieku. Historia zakładania kolczyków jest o wiele dłuższa. Jednak z kolczykiem w pępku było nieco inaczej. Wprawdzie od dawien dawna pępek jest uważany z sferę erogenną, którą się ozdabiało, jednakże nie ma dowodów na to, że członkowie dawnych kultur przekłuwali sobie skórę w obrębie pępka. Światową popularność ten rodzaj piercingu zyskał dopiero w latach 90. XX wieku. Za legendarną autorkę tego trendu uważa się amerykańską topmodelkę Christy Turlington. Podczas pokazu mody w Wielkiej Brytanii miała ona kolczyk w pępku, który zwrócił powszechną uwagę. Wreszcie w 1993 roku w wideoklipie rockowego zespołu Aerosmith można było zobaczyć aktorkę Alicię Silverstone odgrywającą rolę dziewczyny, która w akcie buntu kazała sobie założyć kolczyk w pępku. Nawiasem mówiąc, jedynym rodzajem piercingu, który wśród kobiet jest bardziej popularny od kolczyka w pępku, są kolczyki w uszach.

Czy każdy może sobie zrobić kolczyk na pępku?
Gdy znajdzie się już dobry, godny zaufania gabinet, piercer najpierw obejrzy dokładnie pępek. Może się zdarzyć, że nie będzie można na nim założyć kolczyka. Problem może pojawić się przykładowo wtedy, gdy jest on zbyt uwypuklony na zewnątrz. Wtedy można jednak zamiast przekłuwania skóry wokół pępka, przekłuć sam pępek. Z oczywistych względów taki zabieg będzie dosłownym piercingiem pępka.

Jakie są odmiany piercingu pępka?
Najczęściej kolczyk zakłada się pionowo, nad pępkiem, przekłuwając kawałek skóry tuż nad pępkiem od góry ku dołowi. Podczas takiego zabiegu sam pępek pozostaje nienaruszony. Rzadziej wykonuje się podobny zabieg pod pępkiem. Można wykonać również nakłucie poziome po prawej lub lewej stronie pępka. Z doświadczenia wiadomo jednak, że taka rana goi się wolniej niż w przypadku piercingu wykonanego w linii pionowej i częściej pojawiają się problemy, na przykład infekcje. Ze względu na wiele możliwości przekłuwania okolic pępka warto zasięgnąć wyczerpującej porady piercera.

W jaki sposób zakłada się kolczyk w pępku?
Najpierw dezynfekuje się skórę otaczającą pępek, potem piercer zaznacza miejsce, które ma zostać przekłute. Następnie odpowiednią partię skóry łapie się klamrą lub szczypcami. Później ma miejsce przekłuwanie ciała, podczas którego powinno się odprężyć. Skórę przekłuwa się igłą z wenflonem. Kolczyk przeciąga się przez wenflon, który zostaje następnie usunięty. I gotowe!

Jak przebiega gojenie rany?
Piercing na pępku jest bardzo popularny, ale goi się bardzo powoli. Dzieje się tak ze względu na to, że region ciała wokół pępka jest ciągle dotykany i cały czas pozostaje w ruchu. Dlatego całkowite wygojenie się rany może trwać nawet rok. Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu higieny, rana może się zagoić w ciągu trzech miesięcy.

tatuaze777 : :
lis 14 2014 Pielęgnacja przekłutego języka
Komentarze: 0

Wiele osob myśli, że przekłucie języka jest bardzo bolesne. Prawda jest taka, że nie można się bardziej mylić! O przekłuciu języka można powiedzieć, że jest one najmniej bolesnym zabiegiem ze wszystkich możliwych przekłuć. Następstwa przekłucia odczujemy dopiero po paru godzinach lub w dniu następnym. Język mocno spuchnie i będzie się utrzymywał w takim stanie od 4 do 7 dni (zdarza się chodź bardz rzadko, że język w ogóle nie puchnie). To, że język spuchnie jest rzeczą całkowicie normalną, dlatego ważnym elementem jest, aby kolczyk założony po przekłuciu by na tyle długi, aby opuchlizna go nie wchłonęła.

ZABIEG: W naszym studio przekłuwamy tylko i wyłącznie za pomocą igieł iniekcyjnych jednorazowych. Natomiast narzędzia służące do piercingu pakowane są w specjalne rękawy zgrzewane z obu stron, a następnie poddawane są procesowi sterylizacji w autoklawie najwyższej klasy. Igły, narzędzia i kolczyki otwierane są zawsze przy kliencie. Do wykonania piercingu używamy tylko kolczyków wykonanych z tytanu G23 zgodnie z EU Nickel Directive z 2001 gdyż jest on biokompatybilny z ciałem, nie powoduje reakcji alergicznych, nie zawiera niklu który jest główną przyczyną uczuleń.

UWAGA – używanie innych materiałów jest NIEDOPUSZCZALNE gdyż grozi: ropiejącymi ranami, naroślą wokół miejsca przebicia, uczuleniem, migracją kolczyka a to wszystko prowadzi do powstania BLIZN.

Aby zapobiec powikłaniom oraz przyśpieszyć proces gojenia wprowadziliśmy do sprzedaży najlepszej jakości produkty lecznicze i preparáty pozwalające utrzymać doskobałą higiene piercingu:

Easypiercing Anti-bacterial Solution buccale (płyn do płukania) – jest to roztwór antybakteryjny do płukania jamy ustnej. Zostal zaprojektowany tak, aby działać szyvko i skutecznie na dużą ilość bakterii. Powinien być stosowany przez dwa tygodnie po każdym posiłku. Płyn ten zawiera specjalną miarke do której należy nalaż 15 ml płynu oraz 5 ml wody, tak przygotowanym roztworem należy płukać jame ustną przez 30 sekund po każdym posiłku (UWAGA nie połykać!!!). Jest to preparat hipoalergiczny, nie zawierającym perfum. Norma NF EN 10401,7 fl oraz 50 ml – 25 zł.

UWAGA:  Jeśli zamiast profesjonalnych kosmetyków wybierzesz środki zastępcze robisz to na własne ryzyko!!!

Aby zmniejszyć opuchliznę oraz wspomóc gojenie postępuj według poniższych zaleceń:

    Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną chłodną przygotowaną wodą.
    Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.
    Zmień swoją szczoteczkę do zębów na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.
    Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchlizne.
    W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć ibuprofen, który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz opuchnięcie języka.
    Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.

Czego unikać podczas gojenia:

 

    Jeśli masz partnera / partnerkę podczas gojenia się języka musisz zrezygnować z całowania oraz seksu oralnego.
    Nie używaj do płukania jamy ustnej mieszanek ziołowych, które zawierają np. Arnikę, która w kontakcie z raną może powodować dodatkowe opuchnięcie. Pamiętaj używając preparatów o licznym składzie np. Dentosept większe jest prawdopodobieństwo, że któryś ze składników może uczulić lub źle wpłynąć na proces gojenia.
    Unikaj żucia gumy, tabaki, wkładania do ust ołówków, długopisów, okularów itp.
    Nie dziel się z znajomymi napojami, unikaj spożywania napoi/pożywienia z tych samých naczyń.
    Zaprzestań palenia papierosów oraz picia alkoholu. Może wydłużyć to proces gojenia i spowodować większe opuchnięcie.
    Nie spożywaj takich leków jak aspiryna.
    Powstrzymaj się od jedzenia gorących lub ostrych potraw. To samo dotyczy gorących napojów.
    Nie wskazane jest spożywanie przez pierwsze dni gojenia produktów mlecznych zawierających żywe kultury bakterii np. Jogurtów, kefirów itp.
    Nie baw się kolczykiem ponieważ utrudnia to gojenie.
 

tatuaze777 : :
lis 12 2014 Piercing – jak dbać o ranę po przekłuciu...
Komentarze: 0

Masz założony nowy piercing? Aby nie mieć problemów z świeżo zrobionym piercingiem, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji rany.

Zabiegu, jakim jest założenie w ciele kolczyka, nie można lekceważyć. Podczas wykonania piercingu powstaje rana, do której łatwo może się wedrzeć infekcja. Podczas gdy rana po skaleczeniu zamyka się według pewnego, naturalnego schematu samoleczenia, to w przypadku założenia kolczyka nie jest to już tak proste. Włożona do rany ozdoba uniemożliwia przecież zamknięcie się rany. Dlatego po założeniu nowego piercingu niezwykle ważne jest regularne i staranne oczyszczanie rany. Przeczytaj poniżej, na co trzeba zwrócić uwagę podczas oczyszczania rany i świeżo założonego kolczyka.

Pielęgnacja piercingu: Mycie rąk
Zanim dotknie się ranę lub kolczyk, trzeba koniecznie umyć ręce. Kontakt z nieumytymi rękoma stanowi jedno z największych zagrożeń infekcji po założeniu kolczyka. Jeśli chce się mieć pewność, że nie dojdzie do infekcji, należy każdorazowo umyć ręce (odpowiednie środki można nabyć w aptece).

Pielęgnacja piercingu: Ostrożne osuszanie
Ranę po przekłuciu powinno się wycierać jedynie jednorazowym ręcznikiem, ponieważ zastosowanie ręcznika z tkaniny, którego używa się wielokrotnie, może zwiększyć ryzyko infekcji. Ranę należy osuszać, delikatnie przykładając do niej ręcznik.

Pielęgnacja piercingu: Zabieg z osoloną wodą
W celu przyspieszenia gojenia rany, zaleca się zabieg z zastosowaniem słonej wody. Dzięki temu powstający wokół rany strup nie będzie tak twardy, co przyspieszy gojenie rany. Zabieg ze słoną wodą powinno się wykonywać raz dziennie. Do jego przeprowadzenia potrzebna będzie sól morska (do nabycia w aptece lub drogerii), którą trzeba rozpuścić we wrzącej wodzie. Proponujemy, by rozpuścić 10 gram soli na litr wody. Następnie pozostawia się roztwór do przestygnięcia. Zabieg jest najprzyjemniejszy, gdy wykonujemy go letnim roztworem. Zależnie od miejsca, na którym jest założony kolczyk, można polać delikatnie piercing wodą z solą, posmarować miejsce umoczonym w wodzie z solą wacikiem lub patyczkiem higienicznym albo wylać kubek wody na ranę. Należy pozostawić wodę z solą na kilka minut na ranie, by zmiękła (im dłużej, tym lepiej). Następnie trzeba ją przepłukać czystą wodą i osuszyć. Podczas zabiegu lub tuż po nim może się zdarzyć, że powstały na ranie strup będzie można z łatwością usunąć lub odpadnie on sam. Jeśli chcesz go samodzielnie usunąć, zrób to za pomocą patyczka higienicznego a nie palcami. Uwaga! Nigdy nie wolno na siłę odrywać strupa.

Pielęgnacja piercingu: Dezynfekcja piercingu
Ranę należy oczyszczać dwa razy dziennie. W aptece jest dostępny sprawdzony środek do dezynfekcji tego typu ran o nazwie Octenisept. Należy nanieść preparat za pomocą świeżego patyczka higienicznego na ranę i pozostawić, by mógł zadziałać.

Pielęgnacja piercingu: Czego należy unikać podczas oczyszczania rany

    Nie używaj do oczyszczania świeżej rany po przekłuciu roztworów zawierających alkohol. Spowodują dodatkowe wysuszenie skóry i podrażnienia.
    Powiedzenie: "Co za dużo to niezdrowo" odnosi się także do pielęgnacji piercingu. Zbyt częste zabiegi na ranie będą zakłócać proces jej gojenia.
    Nie zaleca się stosowania maści – są przeważnie zbyt tłuste i mogą zatykać kanał powstały po przekłuciu.

Pielęgnacja piercingu na ustach i wewnątrz jamy ustnej
Jeżeli założyło się kolczyk na ustach bądź języku, należy przestrzegać specjalnych reguł:

    Po każdym posiłku należy umyć zęby i wypłukać usta wodą.
    Dodatkowo można dwa razy dziennie stosować płyny do płukania ust. Najlepiej by taki preparat nie zawierał alkoholu. Poza tym powinno się rozcieńczyć płyn wodą w proporcji 1:1.

Pielęgnacja piercingu: Okres szczególnej pielęgnacji
To jak długo trzeba będzie dbać o piercing w podany powyżej sposób, zależy w dużej mierze od miejsca przekłucia. W przypadku większości kolczyków zaleca się szczególną pielęgnację przez okres dwóch tygodni. Warto zapytać piercera, jak długo potrzebna jest specjalna pielęgnacja rany w konkretnym przypadku.
Ważne jest jednak również to, że nawet gdy rana się wygoi, to piercing i tak trzeba regularnie oczyszczać i dbać o higienę w rejonie przekłucia.

tatuaze777 : :